Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reakcja lampki wnętrza na kluczyk w stacyjce

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Reakcja lampki wnętrza na kluczyk w stacyjce

    Zamieszczone przez mirek_p11
    troszkę dłuższy i szerszy wersja full ( climatronic, grzane dupki, navi, wolnossak oczywiście )
    ahmed799, to by się zgadzało z tym opisem, i dłuższy, i szerszy...
    Mocny, wypasiony wolnossak... :diabelski_usmiech

  • #2
    Reakcja lampki wnętrza na kluczyk w stacyjce

    Witam, pierwszy post i juz zaczyna sie od problemu ale problem jest dość denerwujący po zmroku.

    A sprawa ma się następująco - w mojej OI 2003 Ambiente lampka wnętrza po zgaszeniu silnika zapalała sie gdy wyciągałem kluczyk

    Natomiast teraz na ustawieniu przełącznika w pozycji "reaguj na drzwi" owa reakcja nie występuje - ot wyciągam kluczyk, czuję że odskakuje ta zapadka w środku (bo pewnie jakoś tak jest ta przypadłość rozwiązana w stacyjce) ale lampka nie reaguje.

    Czyżby problem leżał w stacyjce?

    Jednocześnie mam problem z drzwiami kierowcy - lusterko nie reaguje na elektryczną regulację i podgrzewanie (jak gałka jest na lewe lusterko to przesuwa się prawe o dziwo), zamek centralny nie reaguje na pilot (od czasu do czasu łapał a teraz już martwy, pierwsza zdechła kontrolka alarmu przy ryglu). Czy to może być jakoś powiązane? Czujnik otwarcia drzwi, lampki w boczku i sufitówki działa w drzwiach kierowcy a podobno to często jest problem - u mnie wydaje się być ok.

    Mam spore obawy że w jakiś sposób jest to wszystko związane ze zdychającym modułem komfortu (? o ile on za to odpowiada)

    Co wy na to?

    Komentarz


    • #3
      seb94, co to jest przełącznik "reaguj na drzwi" ???
      A jakie masz objawy padającego MK? Tak, on za to odpowiada...
      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

      Komentarz


      • #4
        4Tech
        Jest to pozycja na lampce, można się domyślić


        A szyba w drzwiach kierowcy działa normalnie?Zdejmij gumowy peszel od drzwi i zobacz, które kable są poprzecinane, zaizoluj je, łącząc 2,3cm kablem, bo są stosunkowo krótkie.Miałem to samo.

        Komentarz


        • #5
          No tak, z myśleniem chyba miałem kłopot :diabelski_usmiech

          Fakt faktem, że warto się wiązce przyjrzeć. Moja wyglądała w taki sposób:


          seb94, zobacz jak to u ciebie wygląda. yakuzaman dobrze podpowiada
          O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
          Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
          Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

          Komentarz


          • #6


            Tylko pamiętajcie, żeby ten kabel"przedłużyć"!

            Komentarz


            • #7
              dokładnie tka - chodziło mi o ustawienie przełącznika lampki na reakcję na drzwi

              szyba, głosniki, przełączniki wszystkie i obrysówka drzwi kierowcy działają - zdechło jedynie lustro i zamek

              wiązkę oglądałem i jest ok

              wie ktoś może na jakich pinach kostki lusterka powinno byc napięcie które idzie na grzanie? sprawdzałem swego czasu metodą "wszystkie możliwe kombinacje" i wyszło że prądu na tej wtyczce nie było w ogóle

              co do modułu komfortu - nasuwa mi sie taka przyczyna (jesli uwaznie czytałem forum to efekt zimnych lutów) bo skoro najpierw zdycha pół drzwi kierowcy a wiązka ok, a potem jedna z opcji lampki wnętrza to nie mozliwe aby to był problem przewodów/czujników bo krańcówka kierowcy działa ok (reakcja lampki i kontrolki otwartych drzwi)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez seb94
                dokładnie tka - chodziło mi o ustawienie przełącznika lampki na reakcję na drzwi

                szyba, głosniki, przełączniki wszystkie i obrysówka drzwi kierowcy działają - zdechło jedynie lustro i zamek

                wiązkę oglądałem i jest ok

                wie ktoś może na jakich pinach kostki lusterka powinno byc napięcie które idzie na grzanie? sprawdzałem swego czasu metodą "wszystkie możliwe kombinacje" i wyszło że prądu na tej wtyczce nie było w ogóle

                co do modułu komfortu - nasuwa mi sie taka przyczyna (jesli uwaznie czytałem forum to efekt zimnych lutów) bo skoro najpierw zdycha pół drzwi kierowcy a wiązka ok, a potem jedna z opcji lampki wnętrza to nie mozliwe aby to był problem przewodów/czujników bo krańcówka kierowcy działa ok (reakcja lampki i kontrolki otwartych drzwi)
                a moduł sterujący w drzwiach kierowcy sprawdzony? Tzn czy są sprawdzone piny we wtyczce modułu sterującego? Lubią gnić i się łamać powodując te same problemy.
                Mi nie działał C.Z. z pilota od strony kierowcy i lusterko w ogóle nie reagowało - winne były 2 piny ugnite.
                był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
                jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



                komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

                Komentarz


                • #9
                  Wyciaglem wtyczke i rzeczywiscie. 3 piny maja taki czarno-bialo-niebieski nalot. Nie sa złamane ale popsikanie kontaktem nic nie dalo. Da sie sam ten modul wyciagnac czy tylko razem z mechanizmem szyby?

                  Komentarz


                  • #10
                    Można go śmiało wybebeszyć bez mechanizmu.
                    Ba, nawet niektórzy go rozbierali i piny reanimowali
                    O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                    Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                    Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      seb94, Ja dwa lata temu wyciągłem,rozebrałem na czynniki pierwsze.Sam moduł można odczepić od reszty.Z obu stron ma po trzy plastikowe zaczepy,ząbki plus zabezpieczenie z blaszek,musisz je podważyć i ściągnąć.Moduł ci wyjdzie pociągając w dół.Nie wiem co będziesz robił ale przy składaniu wsadz go w swoje miejsce i dociśnij musi w środku zaskoczyć,po bokach ząbki muszą wejść w swoje miejsce i załóż zabezpieczenie z blaszek
                      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                      Pozdrawiam ANIOL

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X